Welkom

We proberen een overzicht te geven van de gebouwen die nog resten van de Belgische steenkoolmijnen. Van de meer dan 200 koolmijnen die er waren staan er nog 30 schachttorens overeind.

Veel oude mijnsites hebben ook nog originele gebouwen en terrils waar de natuur nu regeert.

 

We geven van de bezochte mijnsites een korte beschrijving met foto's. Deze zijn ingedeeld in :

 

Kempen : provincie Limburg (zone Beringen, Zolder, Genk, Maasmechelen)

Luik : provincie Luik (zone Hoei, Seraing, Luik, Herve)

Namen : provincie Namen (zone Andenne, Namen, Sambreville)

Charleroi : het "Zwarte land", provincie Henegouwen (zone Charleroi, Farciennes, Marcinelle)

Centrum : het "Centre", provincie Henegouwen (zone La Louvière, Ressaix, Trivières)

Borinage : provincie Henegouwen (zone Dour, Hornu, Boussu, Hensies)

 

 

Kies boven een steenkoolbekken en ... 

 

Via de rechterbalk kan u een naam van een koolmijn aanklikken en zie je de informatie die we tot nu toe hebben. Deze website zal echter nooit volledig zijn vermits er veel gegevens over de oorspronkelijke mijnen in de loop der jaren verloren zijn gegaan.

 

Alle foto's zijn gemaakt door onze medewerkers.  

 

We wensen u een leuk bezoek aan onze website,

 

Het BSKM-team

 

 

 

 

In samenwerking met

 

 

 

Laatste updates

 

03 juli 16   Namen : nieuwe pagina "Groynne" met foto's

05 juli 16   Kempen : nieuwe foto's op de pagina "Kolenhavens"

06 juli 16   Luik : nieuwe pagina en foto's "Moha"

10 juli 16   Kempen : nieuwe pagina en foto's (24) "Kolenhaven Beringen"

13 juli 16   Borinage : nieuwe pagina "Rieu-du-Coeur N°1"

13 juli 16   Borinage : nieuwe pagina "Frédéric"

23 juli 16   Borinage : nieuw album op de pagina "Baudour"

25 juli 16   Borinage : nieuwe pagina "Hautrage"

25 juli 16   Borinage : nieuwe pagina "Grande Machine à Feu"

25 juli 16   Aanvullingen lijst met sluitingsdata

26 juli 16   Borinage : nieuwe pagina "Belle-Vue N° 8"

26 juli 16   Borinage : nieuwe subpagina's

28 juli 16   Borinage : nieuwe pagina met foto's "Asquillies"

29 juli 16   Kempen : nieuwe foto's (28) op subpagina "Houthalen inside"

29 juli 16   Andere mijnbouw ijzererts : nieuwe subpagina's "Musson" en "Halanzy"

04 aug 16   Andere mijnbouw kalksteen : nieuwe subpagina en foto's (28) "Ampsin" 

05 aug 16   Andere mijnbouw ijzererts : nieuwe foto's op subpagina "Halanzy"

05 aug 16   Andere mijnbouw leisteen : nieuwe pagina en foto's op subpagina "Martelange"

06 aug 16   Andere mijnbouw kalksteen : nieuwe subpagina en foto's (36) "Kalkoven Ampsin"

14 aug 16   Update van de sluitingslijst 

18 aug 16   Borinage : nieuwe subpagina van Crachet, Pass

18 aug 16   Links : aanpassingen

 

 

 

 

 

 

SLUITINGEN VAN DE BELGISCHE STEENKOOLMIJNEN

 

Dit is een onvolledig overzicht van de mijnsluitingen. De lijst wordt aangevuld naarmate we nieuwe gegevens hebben. In volgorde geven we het volgende : 

 

 

JAAR, NAAM (MAATSCHAPPIJ, STEENKOOLBEKKEN, PLAATS) NOG BESTAANDE SCHACHTTORENS (cijfer) / BEPAALDE GEBOUWEN BEWAARD = GB, (DEELS) GERESTAUREERDE GEBOUWEN = GB* /

MUSEUM OF TERREIN VRIJ TE BEZOEKEN = B / TERRIL(S) AANWEZIG = T

 

Van de koolmijnen in vette druk vindt U informatie en/of foto's via onze pagina's

 

 

30-09-1992   Zolder (KS, Kempen, Heusden-Zolder)   1 / GB* / B / T

28-10-1989   Beringen (KS, Kempen, Beringen)   2 / GB* / B / T

31-03-1988   Winterslag (KS, Kempen, Genk)   2 / GB* / B / T

18-12-1987   Limburg-Maas, Eisden (KS, Kempen, Maasmechelen)   2 / GB* / B / T

10-09-1987   André Dumont, Waterschei (KS, Kempen, Genk)   1 / GB* / B / T 

28-09-1984   Sainte-Cathérine, Roton (Roton-Farciennes, Charleroi, Farciennes)   1 / GB* / B / T

31-03-1980   Bois des Vallées, MF 17 (Monceau-Fontaine, Charleroi, Piéton)   0 / - / - / T

31-03-1980   Blegny, Trembleur (Argenteau, Luik, Blegny)   2 / GB* / B / T

31-03-1979   Bas Long Prés, MF 19 (Monceau-Fontaine, Charleroi, Marchienne)   0 / - / - / T

31-03-1978   Parent, MF 18 (Monceau-Fontaine, Charleroi, Marchienne)   0 / - / - / -

31-10-1977   Hasard-Cheratte (Hasard, Luik, Visé)   3 / GB / - / -

31-03-1977   Tergnée, Saint-Jacques (Aiseau-Presles, Charleroi, Farciennes)   0 / GB / - / T

31-03-1976   Les Sartys (Hensies-Pommereuil, Borinage, Hensies)   0 / GB / - / -

31-03-1976   Colard (Cockerill, Luik, Seraing)   0 / GB* / B / - 

31-03-1975   Péchon MF 25 (Monceau-Fontaine, Charleroi, Couillet)   2 / - / B / -

31-12-1974   Saint-Nicolas (Espérance et Bonne Fortune, Luik, Saint-Nicolas)   0 / - / - / -

24-02-1974   Grande Bure (Hasard, Luik, Micheroux)   0 / GB / - / T

31-03-1974   Petit-Try (Petit Try, Charleroi, Lamusart)   0 / ? / - / T

04-08-1973   Espérance (Espérance et Bonne Fortune, Luik, Saint-Nicolas)   0 / - / - / T

15-06-1973   Quesnoy (Bois-du-Luc, Centrum, Trivières)   0 / - / B / T

31-12-1972   Saint-Théodore (Sacré Madame, Charleroi)   0 / - / - / T

31-08-1972   Goutroux MF 14 (Monceau-Fontaine, Charleroi, Goutroux)   0 / - / - / T

30-09-1971   Petite Bacnure (Grande Bacnure, Luik, Herstal)   0 / - / - / T

30-04-1971   Bonne Espérance N°3, Tertre (Charbonnages du Borinage, Borinage, Tertre)   0 / GB / - / -

00-00-1970   Mambourg N°12 (Mambourg, Charleroi, Charleroi)   0 / - / - / -

00-10-1970   Bas-Bois (als hulp) (Maireux et Bas-Bois, Wérister, Luik, Soumagne)   1 / GB* / B / T

10-10-1969   Bure aux femmes (Patience et Beaujonc, Luik, Glain)   0 / GB / - / -

07-10-1969   Saint-Henri Spinois (Gosselies, Charleroi, Gosselies)   0 / ? / ? / ?

30-09-1969   Halles (Herve-Wergifosse later Wérister, Luik, José)   0 / - / B / -

05-09-1969   Warimé (Anderlues, Centrum, Anderlues)   1 / GB / - / T

30-06-1969   Saint-Albert (Ressaix, Centrum, Ressaix)   1 / GB / - / T

00-00-1969   Aulniats (Roton-Farciennes, Charleroi)   0 / - / - / T

15-05-1969   Gouffre N° 7 (Gouffre, Charleroi)   0 / - / - / T

31-03-1969   Gouffre N° 10 (Gouffre, Charleroi)   0 / GB / - / -

02-03-1968   Héribus (Levant de Flénu, Borinage, Cuesmes)   0 / - / B / T

00-00-1968   Sainte-Margueritte (Ressaix, Centrum, Péronnes)   0 / - / - / T

29-02-1968   Nord de Gilly (Nord de Gilly, Charleroi, Fleurus)   0 / GB / - / ?

00-00-1968   Belle Vue (Hasard, Luik, Herstal)   0 / GB / - / ?

30-09-1968   Bonne-Espérance (Charleroi, Moignelée)   0 / ? / - / T

09-12-1967   Bois-du-Cazier (Amercoeur, Charleroi, Marcinelle)   2 / GB*/ B / T

30-09-1967   Saint-Louis (Centre de Jumet, Charleroi, Jumet)   0 / - / - / ?

15-07-1967   Rianwelz MF 4 (Monceau-Fontaine, Charleroi, Courcelles)   0 / ? / ? / ?

15-07-1967   Martinet (tot 1979 luchtschacht) (Monceau-Fontaine, Charleroi, Roux)   0 / GB* / B / T

30-04-1967   Romsée (Wérister, Luik, Fléron)   0 / GB* / B / T

24-03-1967   Pays-Bas N°8 (Trieu-Kaisin, Charleroi)   0 / - / - / T

31-01-1967   Péry (Bonnier, Luik, Grace-Berleur)   0 / GB / - / T

27-01-1967   Perier MF 6 (Monceau-Fontaine, Charleroi, Souvret)   0 / - / ? / ?

27-01-1967   Saint-Quentin (Centre de Jumet, Charleroi, Jumet)   0 / GB* / - / ?

07-10-1966   Zwartberg (Cockerill, Kempen, Genk)   0 / GB / B / T

09-09-1966   Louis Lambert (Hensies-Pommereuil, Borinage, Hensies)   0 / GB / - / -

17-07-1966   Cérisier MF 23 (Monceau-Fontaine, Charleroi, Marchienne)   0 / - / B / T

30-06-1966   Levant (Ans et Rocourt, Luik, Ans)   0 / GB / - / -

30-06-1966   Boubier N°2 (Boubier, Charleroi, Chatelet)   0 / GB* / - / T

30-06-1966   Sainte-Henriette (?, Charleroi, Fleurus)   0 / ? / ? / ? 

05-03-1966   Forchies MF 10 (Monceau-Fontaine, Charleroi, Forchies)   0 / - / - / T

29-01-1966   Gosson 2 (Gosson-Kessales, Luik, Montegnée)   0 / GB* / B / T

21-01-1966   Espérance (Charb. Hainaut, Borinage, Quaregnon)   0 / - / - / -

04-07-1965   Batterie (Bonne Esp., Batt., BF et Violette, Luik, Vottem)   0 / - / B / T

28-02-1965   Bonne Fin (= Aumonier ) (Bonne Esp., Batt., BF et Violette, Luik, Luik)   0 / - / - / -

10-02-1965   Fond Piquette (Wérister,Luik,Vaux s/C)   0 / ? / - / ? 

16-04-1965   Sainte-Eugénie (Tamines, Namen, Tamines)   0 / - / - / T

12-02-1965   Sainte-Barbe (Tamines, Namen, Tamines)   0 / GB* / B / -

30-06-1964   Houthalen (fusie met Zolder, Kempen, Houthalen-Helchteren)   2 / GB / B / -

15-03-1964   Pétria N°1 (Ougrée-Marihaye, Charleroi, Fontaine-l'Evêque)   0 / - / B / T

15-03-1964   Hougaerde N°3 (Ougrée-Marihaye, Charleroi, Fontaine-l'Evêque)   0 / ? / ? / ?

25-01-1964   Harchies (Bernissart, Borinage, Harchies)   0 / GB* / B / -

00-00-1964   Moha (Moha, Luik, Wanze)   0 / - / - / -

27-04-1963   Marquis du Vieux Campinaire (?, Charleroi, Fleurus)   0 / - / B / -

30-12-1962   Milmort (Abhooz et Bonne Foi-Hareng, Luik, Milmort)   0 / - / - / -

31-10-1962   Bonne Fortune (Espérance et Bonne Fortune, Luik, Ans)   0 / GB* / - / T

31-12-1961   Sainte-Cathérine (Chevalières de Dour, Borinage, Dour)   0 / GB / - / T

25-11-1961    Marie-José (Maurage, Centrum, Maurage)   0 / GB / - / T

30-09-1961   Sentinelle (Ouest de Mons, Borinage, Boussu)   0 / GB / - / ?

15-08-1961   Garenne (Maurage, Centrum, Maurage)   0 / ? / ? / ?

15-07-1961   Sacré Madame et Sainte Barbe (?, Charleroi, Charleroi)   0 / ? / ? / ?

15-07-1961   Blanchisserie (Sacré Madame, Charleroi, Damprémy)  0 / ? / - / ?  

01-05-1961   Sainte-Elisabeth (?, Charleroi, Wanfercée-Baulet)   0 / GB / - / -

25-02-1961   Alliance (Ouest de Mons, Borinage, Boussu)   0 / - / B / T

25-02-1961   Saint-Antoine (Ouest de Mons, Borinage, Boussu)   0 / GB / - / T

31-01-1961   Léopold, Beaulieu (Bois-du-Luc, Centrum, Havré)   0 / GB* / - / T

28-12-1960   Crachet-Picquery N°12 (Charbonnages Belges, Borinage, Frameries)   1 / GB* / B / T

15-10-1960   Groynne (Groyne-Liègeois, Namen, Strud)   0 / GB / - / T

15-10-1960   Wandre (Nord) (Bonne Esp., Batt., BF et Violette, Luik, Wandre)   0 / - / - / -

16-07-1960   Les Hamandes N°1 (Sacré Madame, Charleroi)   0 / ? / ? / ?

16-07-1960   Crachet-Picquery N°11 (Charbonnages Belges, Borinage, Frameries)   0 / GB* / B / T

30-06-1960   Chaumonceau (Amercoeur, Charleroi, Jumet)   0 / ? / ? / ?

30-06-1960   Saint-Arthur (Centrum)  0 / - / ? / ?

28-05-1960   Grisoeul 10 (Charbonnages Belges, Borinage, Paturages)   0 / ? / ? / ?

31-05-1960   Carabinier N°3 (Gouffre, Charleroi)   0 / GB / - / T

15-05-1960   Chesseroux, Battice (Minerie, Luik, Battice)   0 / - / B / -

30-04-1960   Epette N°2 (Rieu du Coeur, Borinage, Quaregnon)   0 / - / B / -

30-04-1960   Rieu du Coeur (Rieu du Coeur, Borinage, Quaregnon)   0 / GB / - / ?

31-03-1960   Albert 1er (Charb. du Centre, Centrum, Saint-Vaast)   0 / - / B / T

20-03-1960   Saint-Xavier (Charleroi)   0 / ? / ? / ?

27-02-1960   Sainte-Zoé N°14 (Levant de Flénu, Borinage, Flénu)   0 / GB / B / T

27-02-1960   Saint-Ferdinand N°15 (Levant de Flénu, Borinage, Flénu)   0 / GB / B  / T

31-12-1959   Saint-Emmanuel (Bois-du-Luc, Centrum, Houdeng)   1 / GB* / B / T

31-12-1959   Sainte-Elisabeth (Charb. du Centre, Centrum, Péronnes)   0 / GB / - / T

24-12-1959   Mairie (Quatre-Jean, Luik, Queue-du-Bois)   0 / GB* / B / T 

19-12-1959   Ferrand (Ouest de Mons, Borinage, Elouges)   0 / GB / - / T

17-10-1959   Appaumée (Houillières Unies, Charleroi, Ransart)   0 / ? / ? / ?

19-09-1959   Nouveau Siège N°28 (Levant de Flénu, Borinage, Jemappes)   0 / GB / - / -

22-08-1959   Panama (Aiseau-Presles, Charleroi, Roselies)   0 / GB* / B / T

01-08-1959   Houssu (Charb. du Centre, Centrum, Houssu)   0 / ? / ? / ?

01-08-1959   Sacré Francais (Sacré Madame, Charleroi)   0 / ? / ? / ? 

18-07-1959   Hautrage (Charb. Hainaut, Borinage, Hautrage)   0 / GB / - / -

12-07-1959   Naye à Bois (Amercoeur, Charleroi)   0 / ? / ? / ?

05-07-1959   Sainte-Barbe (Sainte-Elisabeth, Charleroi)   0 / ? / ? / ?

27-06-1959   Viviers (Trieu-Kaisin, Charleroi, Gilly)   0 / - / B / T

30-06-1959   Ormont  (?, Charleroi, Boufflioux)   0 / - / - / T

19-06-1959   Val Benoit (Bois d'Avroy, Luik, Sclessin)   0 / - / ? / ?

02-05-1959   Gosson 1  (Gosson-Kessales, Luik, Montegnée)   0 / - / B / T

18-04-1959   Rieu-du-Coeur N°1 (Borinage)   0 / GB / B / -

01-03-1959   Sainte-Pauline (Houillières Unies, Charleroi)   0 / ? / ? / ?

31-12-1958   Festiaux MF 24 (Monceau-Fontaine, Charleroi, Couillet)   0 / GB* / - / T

27-12-1958   Vanneaux 7/8 (Hornu et Wasmes)   0 / - / - / T

27-12-1958   Grand Trait (Charbonnages Belges, Borinage, Frameries)   0 / GB* / - / T

00-00-1958   Saint-Antoine, Marcasse (Hornu et Wasmes, Borinage, Wasmes)   0 / GB / - / T

10-10-1958   Calvaire N°2 (Ougrée-Marihaye, Charleroi, Fontaine l'Evêque)   0 / - / - / T

01-10-1958   Théodore (Bois de Micheroux, Luik, Soumagne)   0 / - / B / -

05-08-1958   Broucheterre (?, Charleroi, ?)   0 / ? / ? / ?

01-08-1958   Deschassis (Sacré Madame, Charleroi, Lodelinsart)   0 / ? / ? / ?

31-07-1958   Kessales (Gosson-Kessales, Luik)   0 / - / ? / ?

19-07-1958   Saint-Henri (Strépy-Bracquegnies, Centrum)   0 / ? / ? / ?

19-07-1958   Saint-Julien (Strépy-Bracquegnies, Centrum)   0 / ? / ? / ?

01-06-1958   Saint-Charles (Sacré Madame, Charleroi, Montignies-sur-Sambre)   0 / ? / ? / ?

01-06-1958   Saint-André (Sacré Madame, Charleroi, Montignies-sur-Sambre)   0 / ? / ? / ?

01-05-1958   Grands Makets N°5 (Gosson-Kessales, Luik)   0 / GB / - / T

05-04-1958   Forchies MF 8 (Monceau-Fontaine, Charleroi, Forchies)   0 / ? / ? / ? 

00-00-1958   Sainte-Margueritte (Bonne Esp., Batt., BF et Violette, Luik, Luik)   0 / - / B / -

00-00-1958   Saint-Julien (Rieu du Coeur, Borinage, ?)   0 / - / - / ?

20-07-1957   Vanneaux N°5 (Hornu et Wasmes, Borinage, Hornu)   0 / GB* / - / ?

19-01-1957   Saint-Guillaume N°17 (Levant de Flénu, Borinage, Flénu)   0 / GB / B / T

29-12-1956   Vanneaux N°3 (Hornu et Wasmes, Borinage, Hornu)   0 / GB / - / ? 

31-07-1956   Bon Buveur (Gosson-Kessales, Luik)   0 / ? / ? / ?

13-07-1956   Le Sac (Charb. Belges, Borinage, Hornu)   0 / ? / ? / ?

00-00-1955   Sainte-Anne et Charles, Fléron (Hasard, Luik, Fléron)   0 / - / B / -

00-00-1955   Bonne Espérance (Bonne Esp., Batt., BF et Violette, Luik, Herstal)   0 / - / - / ?

00-00-1955   Saint-Henri (Oignies-Aiseau, Charleroi, Aiseau)   0 / ? / ? / ?

12-12-1954   Vieille Marihaye (Ougrée-Marihaye, Luik, Seraing)   0 / - / B / ?

12-12-1954   Boverie (Ougrée-Marihaye, Luik, Seraing)   0 / - / - / ?

12-12-1954   Nouvelle Marihaye (Ougrée-Marihaye, Luik, Flémalle)   0 / - / - / -

28-11-1954   Ougrée N° 1 (Ougrée-Marihaye, Luik, Ougrée)   0 / - / - / ?

30-10-1954   Grande Machine à Feu N° 1 (Grande Machine à Feu, Borinage, Dour)   0 / GB / B / ?

00-00-1954   Gérard Cloes (Grande Bacnure, Luik, Herstal)   0 / GB / B / T

30-10-1953   Sainte-Louise N°7 (Grand Hornu, Borinage, Hornu)   0 / GB* / B / T

28-09-1953   Vanneaux N° 4 (Hornu et Wasmes, Borinage, Wasmes)   0 / ? / ? / ?

24-10-1953   Many (Ougrée-Marihaye, Luik, Flémalle)   0 / - / - / -

00-00-1952   Saint-Honoré (Meuse, Luik, ?)   0 / ? / ? / ?

12-05-1952   Grande Veine (Ouest de Mons, Borinage, Elouges)   0 / - / B / -

00-00-1952   Xhawirs (dienst tot 1969) (Herve-Wergifosse later Wérister, Luik, José)   0 / GB / - / T

00-00-1952   Horloz-Tilleur (na herstart) (Horloz, Luik, Tilleur)   0 / - / - / -

00-00-1951   Soxhluse, Vaux (Wérister, Luik)   0 / GB / - / T

12-09-1951   Grand Hornu N°12 (Grand Hornu, Borinage, Hornu)   0 / GB* / - / T

00-00-1951   Homvent (Wérister, Luik, Beyne)   0 / - / B / -

00-00-1951   Abhooz (dienstschacht tot 1962) (Abhooz et Bonne Foi-Hareng, Luik, Herstal)   0 / - / B / -

31-12-1950   Xhorré (Kessales, Luik, Flémalle)   0 / ? / ? / T

00-00-1950   Sainte-Barbe (Ressaix, Centrum, Péronnes)   0 / GB / - / ?

30-06-1950   Puits des Vallées (Houllières Unies, Charleroi, ?)   0 / ? / ? / ?

26-06-1950   Saint-Paul (Gives et Ben, Luik, Gives)   0 / GB* / B / T

00-00-1950   Lamalle ( Espérance et Envoz, Luik)   0 / ? / ? / ?

31-12-1949   Perron (Kessales, Luik)   0 / - / ? / T

31-12-1949   Grand Bac (Kessales, Luik, Sclessin)   0 / - / - / -

05-11-1949   Bray (Maurage, Centrum, Bray)   0 / ? / ? / ?

24-01-1949   Halette (Arbre Saint-Michel, Luik, Mons-lez-Liège)   1 / GB / - / T

00-11-1948   Hornu et Wasmes N°6 (Hornu et Wasmes, Borinage, Wasmes)   0 / GB* / - / T

10-07-1948   Six-Bonniers (Six-Bonniers, Luik, Seraing)   0 / - / B / ?

00-00-1948   Cowa (Arbre Saint-Michel, Luik, ?)   0 / ? / ? / ?

00-00-1948   Bougerie (Arbre Saint-Michel, Luik, ?)   0 / ? / ? / ?

00-00-1948   Saint-Lambert (Meuse, Luik, ?)   0 / ? / ? / ?

00-00-1947   Java (na herstart) (Andenne, Namen, Andenne)   0 / ? / ? / -

00-00-1944   Ben (Gives et Ben, Luik, Ben-Ahin)   0 / ? / ? / -

00-00-1943   Paix Dieu (Meuse, Luik, ?)   0 / ? / ? / ? 

00-00-1941   Sainte-Henriette (Mariemont-Bascoup, Centrum, Morlanwelz)   0 / GB / - / T

00-00-1940   Fanny (Patience et Beaujonc, Luik, Ans)   0 / - / B / -

00-00-1939   Noirchain (Charbonnages Belges, Borinage, Noirchain)   0 / GB / - / T

00-00-1938   Bois d'Avroy (fusie) (Bois d'Avroy, Luik, ?)   0 / ? / ? / T

06-10-1938   Sauwartan N°1 (Bois de Saint-Ghislain, Borinage, Dour)   1 / GB / - / T

26-10-1936   Belle-Vue N°7 (Ouest de Mons, Borinage, Dour)   0 / GB / - / T

00-00-1935   Estinnes-au-Val (Levant de Mons, Centrum, Estinnes-au-Val)   0 / GB / B / T

00-00-1935   Champs d'Oiseaux (Kessales et Concorde, Luik, ?)   0 / ? / ? / ?

00-00-1935   Flémalle (Ougrée-Marihaye, Luik, Flémalle)   0 / ? / ? / ?

00-00-1935   Baneux (Bonne-Fin, Luik, Luik)   0 / GB / B / -

00-00-1935   Forte Taille (Forte Taille, Charleroi, Montigny-le-Tilleul)   0 / GB / - / ?

06-10-1934   Laveu (La Haye, Luik, ?)   0 / ? / ? / ?

00-00-1934   Bois d'Aulne (Fontaine l'Eveque, Charleroi, Gozée)   0 / GB* / - / -

00-00-1934   Sainte-Barbe et Tonne (verder als hulp) (BF, Ban. et Batt., Luik, Ans)   0 / GB / B / T

00-00-1934   Violette (B. Esp., Batt. et Violette, Luik, Jupille)   0 / GB / - / T 

17-05-1934   Fief de Lambrechies (Borinage, Lambrechies)   0 / GB / B / T

00-00-1934   La Courte (Leval-Trahegnies, Centrum, Leval)   0 / GB / - / ?

00-00-1934   Havré (Bois-du-Luc, Centrum, Havré)   0 / ? / - / T

00-00-1933   Saint-Gilles (Gosson-La Haye, Luik, ?)   0 / ? / ? / ?

00-00-1933   Corbeau (Kessales, Luik, Grace-Berleur)   0 / - / B / -

00-00-1933   Fanny (Ougrée-Marihaye, Luik, Seraing)   0 / ? / - / ?

00-11-1932   Saint-Louis N°12 (Produits, Borinage, Flénu)   0 / GB / - / T

21-06-1932   Sainte-Henriette N°18 (Produits, Borinage, Flénu)   0 / GB / B / T

00-00-1932   Sans Calotte N° 4-5 (Rieu du Coeur, Borinage, Quaregnon)   0 / - / - / -

00-00-1932   Fond Gorgin (Gives, Luik, ?)   0 / ? / ? / ?

00-00-1932   Sainte-Barbe (Gives, Luik, ?)   0 / ? / ? / ?

00-00-1932   Henri (Gives, Luik, ?)   0 / ? / ? / ?

00-00-1932   Basse Ransy (Wérister, Luik, Vaux)   0 / GB / B / T

06-01-1932   Frédéric N°2 (Grande Machine à Feu , Borinage, Dour)   0 / ? / - / T

22-12-1931   Vedette (Ouest de Mons, Borinage, Boussu)   0 / - / - / T

00-00-1931   Maireux (Maireux et Bas-Bois later Wérister, Luik, Soumagne)   0 / ? / - / T

00-00-1931   Saint-Placide (Rieu du Coeur, Borinage, Quaregnon)   0 / GB / - / T

00-00-1931   Belle Vue (Meuse, Luik, ?)   0 / ? / ? / ?

31-12-1930   Piron (La Haye, Luik, ?)   0 / ? / ? / ?

00-00-1930   Grand Buisson N°3 (Grand Buisson, Borinage, Wasmes)   0 / ? / ? / ?

00-00-1930   Bonne Espérance N°8 (Hornu et Wasmes, Borinage, Wasmes)   0 / GB* / - / T

01-01-1930   Braconier (Horloz, Luik, Tilleur)   0 / ? / ? / ?

00-00-1929   Horion (Pays de Liège, Luik, ?)   0 / ? / ? / ?

26-07-1928   Artistes (Kessales, Luik, ?)   0 / ? / ? / ?

00-00-1928   Lonette (Lonette, Luik, Retinne)   0 / - / B / -

03-01-1928   Ciply (Hyon-Ciply, Borinage, Ciply)   (1) / GB / - / T (schachtbok ligt neer)

00-00-1926   Négresse (Bernissart, Borinage, Bernissart)   0 / GB* / ? / ?

00-00-1926   Asquillies (Ciply, Borinage)   0 / GB / - / ?

00-00-1926   Hareng (Abhooz et Bonne Foi-Hareng, Luik, Herstal)   0 / - / - / -

00-00-1925   Grand Bouillon d'en Haut N° 1 (Borinage Central, Borinage, Paturages)   0 / ? / ? / ?

00-00-1925   Sainte-Caroline (Charbonnages Belges, Borinage, La Bouverie)   0 / - / - / ?

16-10-1924   La Warocquière N°19 (Levant de Flénu, Borinage, Flénu)   0 / GB* / - / -

00-00-1924   Héna (Nouvelle Montagne, Luik, ?)   0 / - / ? / ?

00-00-1924   Bois Planty (Floreffe, Namen, Florriffoux)   1 / GB* / - / -

00-00-1924   Tincelle (Nouvelle Montagne, Luik, ?)   0 / ? / ? / ?

21-09-1923   La Boule (Couchant de Flénu, Borinage, Quaregnon)   0 / ? / - / ?

00-00-1923   Sainte-Désirée N°4 (Rieu du Coeur, Borinage, Quaregnon)   0 / ? / ? / ?

00-00-1922   Agrappe N°2 (Charbonnages Belges, Borinage, Frameries)   0 / - / - / T

00-00-1922   Bois de Champia (Espérance et Envoz, Luik, ?)   0 / ? / ? / ?

00-00-1921   Saint-Florent (Rieu du Coeur, Borinage, ?)   0 / ? / ? / ?

00-00-1921   Beaujonc (verder als hulpschacht) (Patience et Beaujonc, Luik, Glain)   0 / GB / - / -

00-00-1921   Sainte-Barbe (Bernissart, Borinage, Bernissart)   0 / - / - / T

00-00-1921   Grand Bouillon d'en Bas N° 2/3 (Borinage Central, Borinage, Wasmes)   0 / ? / ? / ?

13-05-1921   Belle Vue N° 8 (Ouest de Mons, Borinage, Elouges)   0 / ? / ? / ?

04-04-1921   Saint-Felicité N°23 (Levant de Flénu, Borinage, ?)   0 / ? / ? / ?

01-04-1921   Ghlin (Produits, Borinage, Ghlin)   0 / - / B / -

00-00-1920   Francois (Wérister, Luik, ?)   0 / ? / ? / -

00-00-1914   Saint-Amand (Bois-du-Luc, Centrum, ?)   0 / ? / ? / ?

00-00-1914   Piéter (Oupeye, Luik, Oupeye)   0 / - / - / - 

00-00-1913   Sainte-Cathérine (Bernissart, Borinage, Bernissart)   0 / - / - / ?

00-00-1913   Onhons - Saint Léonard (Wérister, Luik, Fléron)   0 / - / B / -

00-00-1913   Guillaume (Maireux et Bas-Bois, Luik, Soumagne)   0 / - / B / -

00-00-1913   Nord de Genly (Nord de Genly, Borinage, Genly)   0 / ? / ? / ?

00-00-1913   Le Bois (Bois-du-Luc, Centrum, ?)   0 / ? / ? / ? 

00-00-1912   Rocourt (Ans et Rocourt, Luik, Ans)   0 / - / B / -

00-00-1912   Mallieue (Nouvelle Montagne, Luik, ?)   0 / ? / ? / ?

00-00-1911   Ben (Est d'Andenne, Luik, ?)   0 / ? / ? / ?

00-00-1911   Aguesses (Angleur, Luik, Angleur)   0 / - / - / -

00-00-1910   Gueldre  (Wérister, Luik, Beyne)   0 / ? / ? / ?

00-00-1910   Marie (Cockerill, Luik, Seraing)   0 / ? / ? / ?

00-00-1908   Saint-Hadelin (?, Luik, Olne)   0 / GB* / - / - 

25-03-1908   Baudour (Baudour, Borinage, Baudour)   0 / - / B / -  (tunnels)

00-00-1908   Bois de Breux (Est de Liège, Luik, Beyne)   0 / ? / ? / ?

00-00-1907   Malsemaine (Jolifonds, Luik, ?)   0 / ? / ? / ?

00-00-1903   N°1 (Ougrée-Marihaye, Luik, ?)   0 / ? / ? / ?

00-00-1903   Avalaresse à la gare (Maireux et Bas-Bois, Luik, ?)   0 / ? / ? / ?

00-00-1902   Colard (Abhooz et Bonne Foi-Hareng, Luik, Milmort)   0 / - / - / -

00-00-1902   Conception MF 9 (Monceau-Fontaine, Charleroi, Mont-sur-Marchienne)   0 / ? / ? / ?

00-00-1890   Ivoz (du Bar) (Ivoz, Luik, Ivoz-Ramet)   0 / GB* / B / -

24-10-1880   Tapatout (Belle Vue N°6) (Ouest de Mons, Borinage, Dour)   1 / GB* / - / -

00-00-1839   Champay (Champay, Luik, Saint-Nicolas)   0 / - / - / -

 

 

Contact via

 

Facebookgroep "Belgische steenkoolmijnen" 

Facebookpagina "Belgische steenkoolmijnen"